Протидія насильству

Запобігання та протидія домашньому насильству

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (стаття 1 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”

Домашнє насильство проявляється у різних формах:

Психологічне насильство – словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, постійний психологічний тиск, намагання вас тримати у постійній психологічній тривозі.

Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці.

Економічне насильство – позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення вас без ліків.

Сексуальне насильство – примушування до зайняття сексом без згоди, змушування робити неприпустимі для особи речі сексуального характеру, відео та фото зйомки сексуального характеру.

Усі види насильства небезпечні, тому що будь-який з них може привести до розладів психічного здоров’я або навіть до смерті особи.

Куди звернутися по допомогу?

Якщо ви зіштовхнулися з домашнім насильством або стали його свідком ‒ зверніться по допомогу за вказаними номерами телефонів.

«Гарячі лінії» | телефони довіри:

• Поліція, екстрений номер виклику поліції (повідомити про злочин чи правопорушення) – 102;
  • Національна гаряча лінія з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123;
  • Національна дитяча «гаряча лінія» – 0-800-500-225; 116-111;
  • Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103;
  • Telegram-чат «Правова допомога протидії насильству»;

Щорічно в Україні з 25 листопада проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Мета цієї акції- привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. З учнями Підзвіринецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено виховні години, тренінгові заняття присвячені даній акції, де було наголошено про неможливість насильства у сім’ї, грубості та жорстокості у відношеннях у школі між старшими в молодшими класами, про неможливість булінгу між учнями. В цей складний час, коли хвилі насилля спрямовані на нашу країну жорстоким ворогом, діти мають розуміти, що головне – це берегти в собі людське, поважати в собі людину.